Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011

V.Rossi έλαμψε στο Monza Rally Show

vrossi

Τους έβαλε τα γυαλιά , ο Πολλάκις Παγκόσμιος Πρωταθλητής του MOTO GP , στην πίστα της MONZA κοντά στο Μιλάνο καθώς τερμάτισε 2ος.

Στον αγώνα συμμετείχαν 97 οδηγοί μεταξύ αυτών 8 Παγκόσμιοι πρωταθλητές Ράλι , 5 νικητές του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, ο κάτοχος του τίτλου IRC, 11 νικητές του Ιταλικού Πρωταθλήματος, και 3 νικητές του 24 Ώρες Le Mans.

Τον αγώνα κέρδισε, ποιος άλλος από τον S.LOEB με το CITROEN DS3 WRC που ήταν και ο Παραλήπτης του Master Show- Marco Simoncelli Trophy.

Ο Rossi έκανε μια εξαιρετική εμφάνιση αποδεικνύοντας την ικανότητά του σαν οδηγός στους 4 τροχούς, νικώντας εξαιρετικά έμπειρους οδηγούς στο χώρο των τεσσάρων τροχών. Τελικά ο Ιταλός τερμάτισε 2ος 24 δευτερόλεπτα πίσω από τον S.LOEB, και άφησε στην 3η θέση τον Dindo Capello νικητή του αγώνα 24 ώρες του Le Mans.